XVIII Miejski Przegląd Artystyczny

8 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się XVIII Miejski Przegląd Artystyczny, który przez wiele lat organizujemy z okazji Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami przypadającego na 3 grudnia.

Gościliśmy wszystkie grudziądzkie placówki zajmujące się edukacją i wychowaniem dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.Uczestnicy, wśród których były zarówno osoby pełnosprawne, jak i z niepełnosprawnościami, zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne.

Przegląd uzmysławia nam, że można kruszyć bariery, przezwyciężać zahamowania i pokonywać nieśmiałość związaną z występami scenicznymi oraz tworzyć klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia.Gromkie brawa rozlegające się po każdym występie były tego najlepszym dowodem!

Mali i duzi artyści obdarzyli widownię cudowną energią, zaprószając do wspólnej zabawy. W alfabecie emocji dominowała radość, która wysuwała się na pierwsze miejsce!

Wszyscy wykonawcy zostali obdarowani medalami i słodkimi upominkami, a sponsorami owych niespodzianek byli: Pani Justyna Kostro-Olechowska, właścicielka firmy EKSPERT KREDYTOWY, Pan Zbigniew Lędzion – właściciel PRZEDSIĘBIORSTWA WIELOBRANŻOWEGO LENWAR oraz Maciej i Kinga Maszewscy z MASZEWSKI DENTAL CLINIC.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę

i zapraszamy w przyszłym roku!

Jak nam minął wrzesień?

Wrześniowe uroczystości i wydarzenia.

Akcja sprzątania świata w ramach projektu "Suzuki Clean Ocean".

Spacer po Grudziądzu.

Spotkanie z Mariuszem Sobótką - zawodnikiem w kadrze Polski piłki ręcznej plażowej.

Dzień Chłopaka i Dzień Krawata.

Nasza codzienność wcale nie jest nudna!!!

Zawsze dzieje się coś ciekawego!!!

Z historii szkoły Galeria wydarzeń 2023/2024

Październikowa galeria zdjęć prezentuje tylko niektóre wydarzenia z życia szkoły, które stanowią niewielką część tego, co uczniowie robili każdego dnia.

A były to wydarzenia takie, jak:

• Dożynki klasowe klas 1-3.
  • Międzynarodowy Dzień Kropki.
  • Święto jabłuszka.
  • Święto Komisji Edukacji Narodowej.
  • Edukacja przyrodnicza w lesie.
  • Uroczyste ślubowanie klas I.
  • Zajęcia w pracowni szkolnej.
  • Dzień Śpiocha.
  • Dzień Dyni.

Z historii szkoły Galeria wydarzeń 2023/2024

Uczniowie klasy 7b uczestniczyli dnia 28 października w akcji charytatywnej. Wraz z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami prowadzili kwestę na rzecz odrestaurowania starych grudziądzkich nagrobków. W tym roku zaplanowano odnowić m.in. grób śp. Romana Krobskiego, pierwszego wiceprezydenta Grudziądza.

Z historii szkoły Galeria wydarzeń 2023/2024

Senat RP ustanowił 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej i dlatego postanowiliśmy włączyć się w jego obchody i tym samym zorganizować wieczorek poetycki poświęcony życiu i twórczości noblistki. Rozstrzygnęliśmy także ogłoszone wcześniej konkursy literackie i plastyczne. Było refleksyjnie, ale też zabawnie, czyli tak, jak w poezji szanownej autorki.

Wszystkim zaangażowanym w prace przy organizacji spotkania z serca dziękują Panie M. Wiśniewska i M. Ziółkowska